Arı Sütü Faydaları

Arı Sütü Faydaları

Arı sütü yalnızca çocuklar için değil, yediden yetmişe tüm insanlar tarafından kullanımı yapılmaktadır. Özünde yer alan besin depoları sebebiyle büyüme aşamasında ve zihinsel gelişmede epeyce tesirlidir. Özellikle spor ve alıştırma yapan bireyler adına çok seçim yapılan besin ve doğal besin kaynağı olarak yaygındır. Başkaca arı sütü toksin giderici niteliğe de sahip olması sebebiyle kansere karşın da koruma sağlamaktadır.

Arı Sütü Neye İyi Gelir?

Damar tıkanıklığını gidererek, damarları açmaktadır. Güçlü bir toksin giderici deposudur. Kansere karşı mücadelede etkin görev üstlenir. Büyüme ile gelişme döneminde olanlar, sporla uğraşan ve hareketli hayat sürenler adına mühim bir destektir. Unutkanlığa karşın ve hafıza kuvvetlendirmek adına kesinlikle kullanılmalıdır. Bireye zindelik sağlar. Hazmetmeyi basitleştirerek kabızlığı yok eder. Bebeğin anne karnından gelişme dönemi süresince zihinsel gelişimi adına etkin bir görev üstlenir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Sperm kalitesinde ve sayısında çoğalmaya destek olur, bu nedenle kişiler çocuk sahibi olabilmek adına kullanım yapmaktadır. Genel anlamda bireyin performansını çoğaltır.

Kişi metabolizmasına çok açıdan ve pozitif epeyce yararlı ve gerekli olan HDA-10 barındırır. Rahatsızlıklara karşı beden direncini çoğaltır. Kalp ile damar sıhhatini destekte bulunur. Yüksek tansiyona karşı faydalıdır. Alzheimer rahatsızlığına karşı değerlendirilmesi tavsiye edilir. Hücre yenilenmesine yardımcı olup ve hız sağlayarak, bu biçimde bireyin hayatını yeniler. Deri rahatsızlıklarına karşın değerlendirilir. Derinin görüntüsünü diri tutar. Bakteri yok edici niteliktedir. Uyku düzensizliği için yararlıdır.

Sporcu ağrı oluşumlarına ve deride meydana gelen tahrişlere; uzunca süren alıştırmaların akabinde ayaklar ya da rastgele bir kısımda meydana gelen tahriş ile deri rahatsızlıklarına epeyce iyi gelmektedir.

Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Kullanımı: arı sütü saf durumu ile veya balla karışımı yapılarak tüketimi yapılabilir. Saf şekliyle tüketimi yapılması durumunda dil altına yerleştirilerek yaklaşık 15 saniye süre içerisinde dilin alt kısmında bekletilir. Akabinde ağız içinde gezdirilerek yutulur.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir